• ۱۳۹۹ يکشنبه ۴ آبان
  • اِلأَحَّد ٨ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Sunday 25 Oct 2020
منشور اخلاق حرفه‌ای روزنامه نقش
 
 
 

با نام و یاد خداوند تبارک و تعالی منشور اخلاقی روزنامه نقش به منظور دستیابی به رسالت خطیر اطلاع رسانی بشرح ذیل تدوین می گردد:

1- اعتقاد و پایبندی به اصول اخلاق اسلامی و ارزش های اسلامی در پوشش، رفتار، حرکات و مراودات کارکنان در روزنامه نقش از ارزش های ما محسوب می شود و همواره بررعایت این نکات خود را مسئول دانسته ونسبت به اجرای ان تاکید واصرار داریم.

2- احترام به ارباب رجوع از جمله ارزش های اصلی روزنامه قلمداد می شود و تلاش می شود با پذیرش منطقی انتقادات راه پیشرفت و تعالی روزنامه بیش از پیش باز شود.

3- نقد پذیری و تعامل و همکاری همه جانبه با همکاران مطبوعاتی در سراسر کشور.

4- اگر به صورت سهوی اشتباهی در مصاحبه ها و نقل قول های افراد به وجود آید و مورد اعتراض قرار گیرد و یا مدیران روزنامه متوجه این اشتباه شوند روزنامه خود را موظف می داند ضمن عذر خواهی در همان صفحه بلافاصله در اسرع وقت جبران و اصلاح نماید.

5- جدی بودن در محیط کار و جلوگیری از هر گونه حاشیه پردازی – رفتارها و مراودات غیر ارزشی در میان پرسنل از اصول عملی و باورهای جدی کلیه پرسنل روزنامه می باشد.

6- رعایت  نظم و انضباط کاری و اداری به صورت دقیق و جدی.

7- روزنامه ‌نگار ما با احترام به استقلال و حاکميت ملي، نظم و امنيت عمومي و مصالح همگاني از اصول شرافت حرفه‌اي خويشتن تبعيت مي‌کند.

8- روزنامه تلاش می کند و اعتقاد دارد که کارمند و پرسنل آن به مثابه سرمایه انسانی هستند و کوشش می کند با راهنمایی و پذیرش انتقادات این ارزش و کرامت والا را برای نیروها و کارمندان خود قائل باشد.

9- روزنامه نقش بر این باور است که روزنامه ‌نگار اگر چه باید سریع باشد، اما نباید صحت اطلاعات را فدای سرعت کند.

10 -برخورد متین و با احترام با ارباب رجوع و راهنمایی و پاسخگویی دقیق و محترمانه به ارباب رجوع از دیگر اصول اعتقادی روزنامه است.

11- رعایت احترام و ادب در حق مشتریان و مشترکان روزنامه چه حقوقی چه حقیقی.

12- نظم و انضباط کاری و اداری به صورت دقیق و جدی.

13- روزنامه‌نگار به واقعيت‌هاي عيني توجه مي‌کند و اخبار صحيح و دقيق و تفسيرهاي منطقي و منصفانه را در اختيار خوانندگان مي‌گذارد.

14-  روزنامه‌نگاري يک خدمت اجتماعي است، نه يک فعاليت بازرگاني و روزنامه ‌نگار همواره براساس وجدان و اخلاق عمل مي‌کند.

15 -روزنامه‌نگاران ما اخباري را منتشر مي‌کنند که منبع آنها مشخص باشد.

16- سرقت ادبي، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسي رويدادها در روزنامه‌نگاري مطرود است.

17 -پایبند بودن به پرداخت آخرین حق و حقوق پرسنل که با آنها توافق شده است.

18- فراهم کردن  تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب برای بالا رفتن بازدهی تولید خبر.

19- بهره مندی از اسا تید ودانشجویان حوزه - کارآفرینی بمنظور کمک وارتقای فرهنگ کارافرینی در سطح جامعه.

20- روزنامه نقش بر این باور است که مطبوعات می‌توانند کمک بسزایی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی انجام دهند. یکی از وظایف مهم روزنامه نقش هم ‌فکری و کمک به سایر حوزه ها برای شکوفا شدن اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

 

 
بالای صفحه