• ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
  • اِلخَميس ١١ رمضان ١٤٤٠
  • Thursday 16 May 2019
  • شماره 491
عناوین این صفحه
نقش نیوز
کد خبر: ۸۶۱۰

جسارت اجرایی کردن ایده‌هایتان را داشته باشید

دکتر حوریه یحیایی
Hooriye_yahyaei@yahoo.com

جسارت اجرایی کردن ایده‌هایتان را داشته باشید، وگرنه همیشه جهان پر بوده از ترسوهای خوش فکر. جمله ذیل که منتسب به استیو جابز است، شاید در ظاهر، مفهومی ساده با خود همراه داشته باشد، اما عمیقا گویای حقیقتی ژرف است که در پس تمام اختراعات، اکتشافات و نوآوری‌های بشر قرار دارد. چرا که آدم‌های خوش فکر و خلاق، ایده‌ها و فکرهای جالب
در سر می‌پرورانند، اما اغلب تعداد اندکی از آن‌ها رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.
ایده‌هایی که به نظرمان بسیار بدیع و بکر است و می‌تواند منشای موفقیت‌های بزرگی باشد. حتما برای اکثریت افراد علاقه مند به فعالیت‌های کارآفرینی اتفاق افتاده است که این جمله را از اطرافیان و حتی بطور تخصصی‌تر در استارتاپ‌ها شنیده‌اند. این ایده فوق‌العاده است، باید دست به کار شوی و آن را به واقعیت تبدیل کنی. اما معمولا چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ!!! ایده پردازی تفاوت زیادی با اجرای ایده‌ها دارد. بیشتر ایده‌های عالی به این دلیل ناکام باقی می‌مانند که افراد، شجاعت لازم برای اجرای آن ندارند. از اینرو،روحیات افراد کارآفرینی که ایده‌های ذهنی خود را باور دارند و به آن جامه عمل می‌پوشانند، بسیار ستودنی است. چرا که تبدیل کردن یک ایده به واقعیت، صرفنظر از سرمایه ای که نیاز دارد، کار ساده‌ای نیست و در واقع سخت است.
بدین جهت، بسیاری از کارآفرینان بر این عقیده‌اند که روح دادن به ایده‌ها چیزی شبیه به بدنیا آوردن بچه است و صرفنظر از شرایط و موقعیت، باید شهامت آن را داشته باشید. البته ایده‌ها هرگز یکتا نیستند. همزمان ممکن است، چندین نفر ایده شما را در ذهن خود داشته باشند. اما هر کدام که بستر مناسب را برای عملی کردن آن
آماده کنند، می‌توانند آن ایده را عملی نمایند. کارآفرینی دیگر فقط یک واژه تجاری نیست، بلکه یک سبک زندگی است که باور داشتن خود نخستین گام موفقیت است. شما تنها کسی هستید که بیشترین اشراف را بر ایده‌هایتان دارید.
شاید در ذهن شما، ده‌ها ایده وجود داشته باشد، اما مهم آن است که هرگز تمرکز بر یک ایده‌ی مشخص را فراموش نکنید و یا به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه نپرید. ذهن خود را خلوت کنید و تنها بر روی ایده‌ی اصلی تان تمرکز کنید. یادتان باشد در دنیای استارتاپ‌ها، ایده‌ها اهمیتی ندارند، اجرای ایده‌هاست که مهم است. از مطرح کردن ایده‌هایتان با افراد متخصص و استارت‌آپ‌ها نهراسید. اجازه دهید، مشاوران مخصوص و متخصصین حوزه‌ی فکری شما با تجربه‌هایی که از شکست‌ها و موفقیت‌های خود گرفته اند، راهنمایی‌تان کنند. برای اینکه یک ترسوی خوش فکر نباشید ، خطر‌کردن و ریسک‌پذیری، باید بهترین دوست شما باشد. در ناخودآگاه ما یک سئوال، با مطرح شدن هر ایده مطرح می‌شود و آن سئوال این است "اگر نشود چه؟" وقتی این سئوال چالشی مطرح می‌شود، بسیاری از افراد، پا پس می‌کشند و فراموش می‌کنند که شکست بخشی از مسیر موفقیت است و یک روز می‌بینیم که ایده‌ی ما توسط شخص دیگری اجرا شده است. افسوس و صد افسوس که این کسب و کار پر رونق امروز، زمانی ایده‌ی ذهنی ما بوده که با بی توجهی از کنارش رد شدیم و حالا درآمد و شغل دیگران شده است. برای رسیدن به موفقیت، انعطاف پذیر باشید. مهم است که وقتی به سختی برخورد می‌کنید ،منصرف نشوید. البته این هرگز به معنای پافشاری کردن بر روی یک ایده بی ارزش نیست، بلکه به معنای ادامه دادن راه و مایوس نشدن می‌باشد. بهترین سرمایه‌ها اغلب پس از تلاش‌های زیاد همراه با سختی بوجود می‌آید.
تبدیل ایده به کسب و کاری که شما نخستین ارائه‌دهنده آن هستید، یکی از لذت بخش ترین، هیجان انگیزترین و در عین حال چالش برانگیزترین تجربیات زندگی است. برای خودتان و ایده‌هایتان ،احترام قائل باشید و انرژی بیشتری برای اجرای ایده‌هایتان بگذارید. ایده‌ی ساده ذهنی شما شاید روزی مسیر زندگی تان را تغییر دهد. بنابراین اگر ایده‌هایی در ذهن دارید، هنوز دیر نشده است، بهتر است ،اقدام کنید و در کلام آخر، می‌رسیم به همان بیان استیو جابز: جسارت اجرایی کردن ایده‌هایتان را داشته باشید، وگرنه همیشه جهان پر بوده از ترسوهای خوش فکر.

لینک کوتاه: http://www.naghshdaily.ir/fa/Main/Detail/8610

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
کاراز نو تفاهم آنلاین
بالای صفحه