• ۱۳۹۷ چهارشنبه ۹ آبان
  • اِلأَربِعا ٢٠ صفر ١٤٤٠
  • Wednesday 31 Oct 2018
  • شماره 350
عناوین این صفحه
نقش نیوز
کد خبر: ۵۷۰۳

۷۲۰هزار بشکه نفت مازاد در صف فروش به خریداران بورسی

 مدیرعامل بوری انرژی با بیان اینکه نظارت دقیقی توسط نهادهای مسوول بر روند معاملات وجود دارد، گفت: با توجه به این که از در روز عرضه به میزان ۷۲۰ هزار بشکه نفت هنوز فروش نرفته است، متقاضیان می توانند در صورت تمایل با قیمت بشکه ای ۷۴ دلار و ۸۵ سنت اقدام به خرید کنند.
سیدعلی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره تداوم عرضه نفت در بورس، افزود: برنامه شرکت ملی نفت این بود که با یک بار عرضه نفت، بازخورد آن مورد بررسی قرار گیرد تا بر اساس آن برای تداوم عرضه
تصمیم گیری شود.مدیرعامل بورس انرژی با بیان اینکه از یک میلیون بشکه نفت عرضه شده ۲۸۰ هزار بشکه به فروش رسید، اضافه کرد: روز دوشنبه عرضه جدیدی انجام نخواهد شد، اما مازاد نفتی که عرضه شد به نرخ اعلام شده هنوز قابل خرید و فروش است.حسینی یادآور شد: روال کار در بورس انرژی این است که پس از انجام عرضه نفت و یا کالای دیگر، مازاد باقی مانده تا زمان عرضه جدید قابل خرید و فروش است، مگر آنکه نهاد عرضه کننده، سفارش را بردارد.
وی با بیان اینکه ساعت معاملات از ۱۰ صبح تا ۱۶عصر است، اضافه کرد: تا ساعت ۱۱ روز دوشنبه (زمان انجام مصاحبه) هیچ درخواست جدیدی برای خرید نفت خام به قیمت روز یکشنبه در بورس انرژی ثبت نشده است.
مدیرعامل بورس انرژی تصریح کرد: به نظر می رسد که باید شرکت ملی نفت اطلاعیه عرضه جدیدی را با توجه به شرایط بازار منتشر کند تا معاملات نفت در بورس ادامه یابد.
حسینی درباره محرمانه بودن اطلاعات خریداران نفت خام از بورس نیز گفت: بر اساس قانون، اطلاعات همه خریداران در بورس محرمانه است و انتشار آنها جرم تلقی می شود، مگر آنکه یک خریدار اقدام به انتشار نام خود کند.
وی یادآور شد: اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی درباره اسامی خریداران نفت، قابل تایید نیست و حتی برخی از آنها اشتباه است. حسینی با بیان اینکه نظارت دقیقی توسط نهادهای مسوول بر روند معاملات وجود دارد، اضافه کرد: حتی دیروز شایعه شد که برخی اشخاص اقدام به خرید نفت کرده اند که این موضوع درست نیست، زیرا اشخاص حقیقی نمی توانند نفت را خریداری کنند.مدیرعامل بورس انرژی گفت: هیچ محدودیتی برای خرید نفت توسط شرکت های ایرانی و خارجی وجود ندارد و سامانه معاملات در صورت تقاضا همه آنها را ثبت می کند.گفتنی است، معاملات نفت خام در بورس انرژی عصر روز یکشنبه با عرضه یک میلیون بشکه نفت خام آغاز شد که در نهایت با فروش هشت محموله
۳۵ هزار تنی به پایان رسید.۲۸۰ هزار بشکه نفت خام در نخستین عرضه این کالای استراتژیک در بورس به نرخ بشکه ای ۷۴ دلار و ۸۵ سنت فروخته شد.

 

لینک کوتاه: http://www.naghshdaily.ir/fa/Main/Detail/5703

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
کاراز نو تفاهم آنلاین
بالای صفحه