• ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۷ مهر
  • اِلأَحَّد ١ ربيع الاول ١٤٤٢
  • Sunday 18 Oct 2020
  • شماره 881
عناوین این صفحه
نقش نیوز
کد خبر: ۱۷۷۹۳

هدف‌گذاری پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای روستایی

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید درباره هدف گذاری برای اشتغال روستایی گفت: برای سال جاری پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای روستایی هدفگذاری شده است،. 
علی  اصغر نورا... زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت وگو با تسنیم، درباره هدف گذاری صندوق برای اشتغال روستایی در سال جدید گفت:  برای سال جاری پرداخت 
۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای روستایی هدفگذاری شده است، هرچند محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم استقبال مردم از مراجعه به بانک به دلیل ترس از انتقال این ویروس باعث عقب‌ماندگی‌هایی در پرداخت تسهیلات شده، اما تمام تلاش ما این است که در شش ماه دوم سال این کاهش پرداخت را که عامل اصلی آن کاهش مراجعات مردمی است جبران کنیم.
وی با بیان اینکه به  دلیل حمایت از کسب و کارها، پرداخت وصول اقساط تا سه ماه به تعویق افتاد که این برای صندوق بار مالی ۶۰۰ میلیارد تومانی به همراه داشت اما در راستای حمایت از کسب و کارهای ایجاد شده اجازه دادیم وصول این اقساط تا چند سال عقب‌تر باشد افزود: می‌دانیم که در شش ماه دوم امسال هم سایه کرونا در فعالیت‌های این چنینی سنگینی می‌کند اما امیدواریم پرداخت‌ها تسریع شود.
 وی درباره پرداختی های طرح اشتغال روستایی گفت: تاکنون، بیش از ۳۸ هزار طرح روستایی تسهیلات پرداخته‌ایم و بیش از این تعداد پرونده‌های متقاضیان را بررسی و تصویب کرده‌ایم. در دو سال گذشته به ۳۸ هزار طرح تایید شده، 
دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که تا به امروز برای روستاییان امکان پرداخت چنین منابعی فراهم نشده بود اما خوشبختانه در این دوره با همکاری دولت و مجلس و با دستور مقام معظم رهبری، بخشی از منابع صندوق کارآفرینی امید به رونق کسب و کار روستایی و حفظ اشتغال مردمان این منطقه اختصاص پیدا کرده‌است.
نورا... زاده  گفت:  تسهیلات اختصاصی، جهشی در حوزه اشتغال روستایی ایجاد کرده است. این جهش و تحول در کسب و کار روستایی هم در آمار و ارقام و هم در مشاهدات میدانی قابل ارائه و احساس است.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید گفت:  در روستاهایی که طرح اشتغال روستایی اجرا شده است، شاهد توسعه روستا و رشد مهاجرت معکوس 
بوده ایم. همین موضوع باعث ترغیب روستاییان هم جوار شده است.
وی اظهار کرد: مهمترین اثر آن توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت بوده است؛ به طوری که حتی شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستاها هم بودیم و در بازدیدهای میدانی بارها شاهد آن بودم که عده‌ای به واسطه اجرای همین طرح‌های توسعه‌ای از شهرهای بزرگ به سرزمین مادری خود برگشتند.
نورا... زاده با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد توسعه روستا هستیم گفت:یکی از راه‌هایی که می‌تواند کسب و کار روستایی را افزایش دهد و باعث صعودی‌ شدن سیر مهاجرت معکوس شود، رواج این الگوهای توسعه روستایی است. هر یک از روستاهای ایران محصولات خاص و منحصر به خود را دارند و با توانمندسازی بومیان و آموزش می‌توانیم از این ظرفیت‌ها به نفع خود مردم روستا استفاده کنیم. نوراله زاده با تاکید بر اینکه این اقدامات، خارج از پرداخت تسهیلات انفرادی به کسب و کارها و اشتغالزایی است، گفت:  در حال حاضر به دنبال انعقاد قرارداد با افرادی هستیم که با مفهوم کار در روستا آشنا هستند، تا بتوانیم از طریق  شعار 
«هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه» را محقق کنیم.

 

لینک کوتاه: http://www.naghshdaily.ir/fa/Main/Detail/17793

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
کاراز نو
بالای صفحه