• ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۱ مهر
  • اِلأِثنين ٢٤ صفر ١٤٤٢
  • Monday 12 Oct 2020
  • شماره 877
عناوین این صفحه
نقش نیوز
کد خبر: ۱۷۷۷۲

خریداران خودرو چشم انتظار سرانجام بازار ارز

یک فعال بازار خودرو از رکود بی سابقه بازار خودرو در هفته گذشته خبر داد.
کاظم محمدی نیکخواه در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز در هفته گذشته شاهد رکود بی سابقه بازار خودرو بودیم که هیچ گونه معامله ای صورت نگرفت و در حال حاضر بسیاری از خریداران خودرو چشم انتظار سرانجام بازار ارز هستند.وی در پاسخ به این سوال که چرا نوسان قیمت در خودروهای داخلی بیشتر است، گفت: نوسان قیمت خودروهای تولید داخل به دلیل وجود عرضه است. اگرچه عرضه به میزانی نیست که جوابگوی تقاضا باشد اما عرضه به صورت قطره چکانی نیز موجب شده خریداران خودرو به سمت و سوق آن پیش بروند.
این فعال بازار خودرو ضمن اشاره به اینکه علی رغم افزایش تولید خودروسازان همچنان شاهد عدم تعادل بازار خودرو هستیم، تشریح کرد: با توجه به اینکه مردم نگران از دست دادن نقدینگی سرگردان خود هستند، تمایل به جذب نقدینگی خود در بازارهای سکه و طلا و خودرو دارند که این هجوم نقدینگی موجب نوسان قیمت و عدم تعادل این بازارها از جمله خودرو شده است. لذا با وجود افزایش تولید خودروسازان، عدم ثبات اقتصادی موجب التهاب بازار خودرو شده است.
نیکخواه از خریداران خودرو خواست که در حال حاضر در بازار خودرو سرمایه گذاری نکنند، چرا که این بازار پر ریسک بوده و برای افرادی که سرمایه اندکی دارند بازی خطرناکی است.
این فعال بازار خودرو در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد بنده به خریداران خودرو این است که تا زمان ثبات بازار دست نگه دارند زیرا سود این بازار به جیب افرادی خواهد رفت که خودرو خریداری کرده و در پارکینگ نگه می دارند. بنابراین با نخریدن خودرو این فرصت را از آنها سلب کرده و به مرور زمان با کاهش قیمت ها ناچار به عرضه خودرو در بازار خواهند شد. ضمن اینکه بازار خودرو بین یک تا یک ماه و نیم آینده دارای نوسان است و پس از آن با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید آن را سنجید.

 

لینک کوتاه: http://www.naghshdaily.ir/fa/Main/Detail/17772

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
کاراز نو
بالای صفحه