• ۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر
  • اِلأَحَّد ٩ صفر ١٤٤٢
  • Sunday 27 Sep 2020
  • شماره 865
عناوین این صفحه
نقش نیوز
کد خبر: ۱۷۷۰۰

تدوین بسته جامع پساکرونایی برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده

در بیست و ششمین کارگروه مقابله با پیامدهای کرونا مقرر شد تا با استفاده از منابع باقی مانده از تسهیلات حمایتی دولت برای کسب و کارهای آسیب دیده بسته جامع پساکرونایی برای حمایت از این مشاغل تدوین و ارائه شود. 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، 
برنامه ریزی برای اشتغال پس از کرونا امری ضروری است، چرا که با کرونا تعداد زیادی از مشاغل از بین رفتند،آسیبی که کرونا به مشاغل زد به اعتقاد مسئولان حدود ۶میلیون نفر شغل خود را از دست دادند.
عیسی منصوری،معاون اشتغال وزیرکار درباره بسته اشتغال پسا کرونا می گوید: بسته اشتغال سال ۹۹ با توجه به دوره پسا کرونا و شرایط تحریم 
طرح ریزی شده است. معاون وزیر کار با بیان اینکه اولویت 
بسته های حمایتی دولت با شرکت ها و واحدهایی است که بتوانند نیروی کار خود را حفظ کنند، گفت : در نظر داریم ضمن ارتباط مؤثر با کارفرمایان، تسهیلات بانکی خوبی برای این  بخش  اختصاص دهیم. منصوری با اشاره به آمارهای مربوط به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از شیوع کرونا افزود : سیاست وزارت کار این است که با استفاده از ظرفیت های موجود به بنگاه ها کمک کند و تا حد امکان به تداوم فعالیت این بنگاه ها یاری رساند. وی درباره برنامه‌های اشتغال وزارت تعاون گفت: برای برنامه‌ریزی اشتغال در شرایط کرونا باید سناریوهای مختلفی تعریف می‌شد. در سناریوی ساده به 
شکل V، وضعیت اقتصادی افت می‌کند و سپس رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه می‌کند. اما در سناریوی پیچیده به شکل W، پس از افت اقتصادی شاهد رشد خواهیم بود ولی پس از مدتی افت اقتصادی و سپس رشد اتفاق می‌افتد.
منصوری گفت: با توجه به اینکه در کشور ما پس از شیوع کرونا به نسبت زودتر از سایر کشورها، سیاست‌های اجرایی برای حمایت و رونق کسب و کارها اتخاذ و عملیاتی شد، انتظار داریم روند اقتصادی خوبی را در آینده طی کنیم. اما به نظر می‌رسد موانع همیشگی پیش رو وجود دارد و بسته پیشنهادی ما برای شرایط پساکرونا در وهله نخست ناظر بر ارائه راهکارها برای رفع موانع پیش رو و در وهله دوم تمرکز بر حوزه‌های تأثیرگذار برای بهبود و رونق اقتصادی است.
 *تدوین بسته پسا کرونایی با تسهیلات باقی مانده 
در جلسه بیست و ششمین کارگروه مقابله با پیامدهای کرونا با تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا قرار شد با استفاده از منابع بانکی باقی مانده از تسهیلات حمایتی دولت برای کسب‌ و کاری آسیب‌دیده، بسته جامع پساکرونایی برای حمایت از این مشاغل تدوین و ارائه شود.
در این جلسه که  روز چهارشنبه  دوم مهرماه ۱۳۹۹  به ریاست دکتر نهاوندیان برگزار شده بود، مقرر شد که جزئیات این بسته حمایتی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت اقتصاد تدوین و شیوه پرداخت آن به زودی به متقاضیان اعلام شود.
همچنین در این جلسه، اعضای کارگروه در راستای دو مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا،  با تمدید پرداخت وام به مشاغل و کسب‌وکارها و حوزه‌های حمل‌ونقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهر امسال و تمدید پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن تا پایان دیماه موافقت کردند.

 

لینک کوتاه: http://www.naghshdaily.ir/fa/Main/Detail/17700

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
کاراز نو تفاهم آنلاین
بالای صفحه